آیت‌الله فلاحتی در همایش متمرکز زائران گیلانی حج تمتع ۱۴۰۲ در مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت:

ضرورت رفع حق‌الناس قبل از سفر حج/ ایرانیان در طول تاریخ مورد توجه همه ملت‌ها بودند

    بازدید : 47
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در…

شنبه, 30 اردیبهشت, 1402 :: 10:25

کد خبر : 32877

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت،آیت‌الله رسول فلاحتی در همایش متمرکز زائران گیلانی حج تمتع ۱۴۰۲ در مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ مورد توجه ملت‌ها بوده‌اند اظهار داشت: در آستانه سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر قرار داریم؛ روزی که فرزندان این مرز و بوم خرمشهر را از دست صدام نجات دادند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه حجاب زنان ایرانی مورد توجه ملت‌ها است افزود: بسیاری از بانوان زائر در سفر حج به حجاب و چادر زنان ایرانی توجه دارند و برخی از آنان وقتی به سرزمین خود بازمی‌گردند، تلاش می‌کنند از چادر و حجاب زنان ایرانی الگو بگیرند.
امام جمعه رشت نظم ایرانیان در حج را مثال‌زدنی دانست و گفت: در دعای ماه مبارک رمضان، از خدا می‌خواهیم که حج را نصیب‌مان کند و این نشان‌دهنده اهمیت حج در زندگی انسان است و اگر به حقیقت حج بیندیشیم، یک سفر حج می‌تواند انسان را متحول کند.
وی با اشاره به اینکه زائران در سفر حج، امام زمان(عج) را می‌بینند اما آن حضرت را نمی‌شناسند خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) در سفر حج نه‌تنها همه را می‌بیند بلکه همه را با نام پدر، مادر و مشخصات می‌شناسد.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان، به ضرورت رفع حق‌الناس قبل از سفر حج اشاره و خطاب به زائران گفت: در این مدت، اگر دل کسی را شکسته‌اید، به دست آورید و تلفنی با آنان تماس گرفته و دلجویی کنید و بدانید کعبه جای شکستن غرور است.
آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: این زائران به سرزمینی می‌روند که همه جای آن سرشار از برکت است؛ در مسجدالحرام و مسجدالنبی سعی کنند یک ختم قرآن داشته باشند زیرا قرآن در این ۲ شهر نازل شده است.
امام جمعه رشت گفت: کسانی که نمی‌توانند قرآن بخوانند، در مکه و مدینه هر روز بیش از ۱۰۰ بار “قل هو الله احد” بخوانند و به پیامبر(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت هدیه کنند و بدانند ثواب این عمل به پدر، مادر و اموات آن‌ها خواهد رسید.
وی در توصیه به زائران افزود: صلوات بر محمد و آل محمد فراموش نشود و نمازهایتان را هم در مسجدالحرام و مسجد‌النبی بخوانید و بدانید یک رکعت نماز در این ۲ مسجد دارای ثواب عظیم است و در عین حال دعا برای امام زمان(عج) فراموش نشود چراکه ایشان هم نگاهش به شماست.

 

 

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات