تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه
شماره : 9332
تاریخ : ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ۱۴:۴۵
آیت الله فلاحتی در تفسیر قرآن روز دوازدهم ماه رمضان: عالمان متوجه باشند ناآگاهان کاری نکنند اعمال بد بین مردم الگو شود/ با رفتارهای بد و زشت باید مبارزه کرد تا عادت نشود/ خودسازی دوره ای است که انسان تا هنگام گور به آن نیاز دارد نماینده ولی فقیه در گیلان بر جلوگیری از الگو شدن اعمال بد و زشت توسط اهل معنا، دانشمندان و فرهیختگان در هر جامعه ای تاکید کرد و گفت: عالمان متوجه باشند ناآگاهان کاری نکنند اعمال بد بین مردم الگو شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر آیه های 68، 69، 70، 71 و 72 سوره حجر اظهار کرد: لوط پیامبر پس از آنکه فرشتگان به خانه او آمدند به قوم خود گفت؛ اینها مهمانان من هستند و آبروی مرا نریزید، از خدا بترسید و نزد خدا شرمنده ام نسازید.
وی به پاسخ قوم لوط اشاره کرد و افزود: آیا لوط ما تو را از جهانیان نهی نکردیم و در حقیقت گفتند که نباید مهمان بپذیری و به مهمانان معترض شدند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه قوم لوط افرادی خسیس و بخیل بودند، تصریح کرد: محل قوم لوط در مسیر ورود و خروج کاروان ها و اقوام بود و تحمل مهمان نوازی از مردم مناطق دیگر را نداشتند.
آیت الله فلاحتی بر جلوگیری از الگو شدن اعمال بد و زشت توسط اهل معنا، دانشمندان و فرهیختگان در هر جامعه ای تاکید کرد و گفت: عالمان متوجه باشند ناآگاهان کاری نکنند اعمال بد بین مردم الگو شود.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از آداب و رسوم در عزاداری ها که اکنون وجود دارد در گذشته نبود، بیان کرد: وجود علم در عزاداری ها بار معنایی ندارد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، عمل زشت لواط را مغضوب پروردگار دانست و یادآور شد: اراده خدا بر این است انسان با جنس مذکر و مونث تکثیر شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انسان باید از کارهای بد خودداری کند، تصریح کرد: با رفتارهای بد و زشت باید مبارزه کرد تا عادت نشود ضمن اینکه خودسازی دوره ای است که انسان تا هنگام گور به آن نیاز دارد.


انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.