تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, اجتماعی, تیتر اول
شماره : 8045
تاریخ : ۲ فروردین, ۱۳۹۸ :: ۱۲:۳۹
نماینده ولی فقیه در گیلان: ایجاد مشوق از الزام‌های رونق تولید است/ لزوم ارائه راهکارهای رونق تولید با استفاده از اتاق‌های اندیشه‌ورز توسط مسئولان/ از تولیدکنندگان انتظار داریم کالای در تراز جامعه ایرانی و بازارهای جهانی عرضه کنند نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: از جمله الزام‌های ترویج و رونق تولید این است که مسئولان مربوطه نیاز بازار منطقه را رصد کرده و در داخل نیز مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری به ملت و مسئولان کشور اظهار کرد: سال 1398 را رهبر معظم انقلاب «رونق تولید» نامگذاری کردند.
وی به وظایف مسئولان و مردم در ترویج و ارائه راهکارهای رونق تولید در بخش‌های مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: تولید در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در بخش کشاورزی منشا برکات، خیرات و همه حرکت‌های عمومی اقتصادی جوامع محسوب می‌شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان به تعبیر روایات گنج‌های زمین هستند، تصریح کرد: زمانی که کشاورزان گنج‌های زمین باشند به این معناست دیگران از تلاش‌های آنها بهره‌مند می‌شوند.
آیت‌الله فلاحتی به وظایف عمومی مردم و متولیان امر در سال رونق تولید اشاره کرد و گفت: افزایش تولید نخستین وظیفه تولیدکنندگان است ضمن اینکه برای ارتقای کیفیت تولید باید تلاش کنند.
وی ادامه داد: در صورتی می‌توانیم کالا و تولیدات کشاورزی را در داخل و خارج به‌خوبی عرضه کنیم که محصول تولیدی از کیفیت خوبی بهره‌مند و برخوردار باشد و این به عهده تمام تولیدکنندگان اعم از صنعتگران و کشاورزان است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به نیاز مالی و تسهیلاتی برای ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدکنندگان از بانک‌های مربوطه اشاره کرد و گفت: متولیان امر باید تسهیلات مورد نیاز تولیدکنندگان را فراهم کنند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به دومین الزام متولیان امر در رونق بخشیدن به تولید، خاطرنشان کرد: مسئولان باید بازارهای کالای تولید داخلی را فراهم کنند زیرا اگر تولید داشته باشیم اما تقاضا در بازار داخلی و خارجی برای جذب و خرید این تولیدات نباشد به طور طبیعی تولید صرف منشا رشد و شکوفایی اقتصادی جامعه نمی‌شود.
وی یادآور شد: از جمله الزام‌های ترویج و رونق تولید این است که مسئولان مربوطه مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهادکشاورزی و سازمان تعاون روستایی در نمایشگاه‌های کشورهای اطراف حضور پیدا کرده و نیاز بازار منطقه را رصد کنند ضمن اینکه در داخل نیز باید مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان ایجاد کنند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه رصد و ارائه راهکارهای زمینه‌های تقویت بنیه‌های تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی جامعه توسط اتاق‌های اندیشه‌ورز از جمله الزام‌های مسئولان برای رونق تولید است، اظهار کرد: ممکن است کشاورزان، تولیدکنندگان و صنعتگران نیاز بازار داخلی و دنیای پیرامونی را ندانند بنابراین متولیان امر باید به آنها خط‌مشی ارائه کنند.
آیت‌الله فلاحتی بر فراهم کردن بستر و بازار برای عرضه تولیدات داخلی توسط مسئولان و متولیان امر تاکید کرد و افزود: همه کسانی که در بخش‌های اقتصادی و حتی سیاسی جامعه فعالیت می‌کنند باید در این راستا تلاش مجدانه داشته باشند البته از تمام تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعتی انتظار داریم کالا را در تراز جامعه ایرانی و بازارهای جهانی تولید کنند.
وی، ارتقای کیفیت تولید برای عرضه محصول به بازارهای داخلی و خارجی را مهم خواند و بیان کرد: در سال جاری امیدوارم تمام مسئولان و متولیان امر بتوانند هدف بلند رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند و این امر با همگرایی گسترده بین تولیدکنندگان و مسئولان تحقق پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.