تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول, مذهبی
شماره : 7485
تاریخ : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۷ :: ۲۲:۳۸
آیت‌الله فلاحتی در جلسه هفتگی تفسیر قرآن: نماز بالاترین وسیله تقرب انسان با خداست/ خداوند تمام هستی را در اختیار انسان قرار داده است/ نماز بدون نبوت معنا ندارد نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: نماز بالاترین وسیله ارتباط و تقرب انسان با خداست و بدون واسطه می‌توانیم با خالق متعال رابطه برقرار کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امشب در جلسه تفسیر آیه 29 سوره حجر قرآن با اشاره به جایگاه بسیار والای انسان از نگاه قرآن اظهار کرد: خداوند به فرشتگان خطاب کرد به انسان سجده کنید.
وی ادامه داد: سجده فرشتگان مانند سجده ای که در نماز انجام می‌دهیم نیست بلکه منظور این است که در برابر انسان خضوع و تواضع کنید.
امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند در هیچ جای قرآن برای موجود دیگری چنین جایگاهی قائل نشده است، تصریح کرد: اگر انسان جایگاه خود را دریابد تحول بسیاری در او ایجاد می‌شود.
آیت‌الله فلاحتی به جایگاه ویژه انسان در فراسوی دین و معرفت نزد خداوند اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم انسان را از دیدگاه قرآن، روایات و اسلام بررسی کنیم چندین جلد کتاب باید در این زمینه نوشته شود.
وی با اشاره به دمیدن روح خداوند به انسان، بیان کرد: منظور از دمیدن روح این است که خداوند به انسان قدرت، حیات و کرامت داده بنابراین اگر انسان در ظاهر موجودی کوچک است اما آسمان‌ها و فرشتگان مسخر او هستند و خداوند تمام هستی را در اختیار انسان قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به سلام نماز اشاره کرد و گفت: ختم نماز با سلام به پیامبر(ص) معنا دارا است و این نشان می‌دهد نماز بدون نبوت معنا ندارد.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اگر انسان جایگاه نماز را بداند از آن دست برنمی‌دارد، خاطرنشان کرد: نماز بالاترین وسیله ارتباط و تقرب انسان با خداست و بدون واسطه می‌توانیم با خالق متعال رابطه برقرار کنیم.
انتهای پیام/

© 2019 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.