آخرین اخبار :

کانون‌های مساجد سفیر انقلاب اسلامی باشند

کانون‌های مساجد سفیر انقلاب اسلامی باشند/ باور به اسلام و فرهنگ علوی در جوانان تقویت شود/

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد از مردم هستند و باید سفیر انقلاب اسلامی باشند گفت: تلاش‌ها باید به گونه‌ای باشد که نوجوانان و جوانان را باورمند کرده و باور به اسلام و فرهنگ علوی و فاطمی را در آنان تقویت کنیم.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در دیدار معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به ساخت مسجد قبا اولین مسجد در اسلام اظهار داشت: مسجد کانون بیداری و مرکز انقلاب اسلامی و حضور انقلابیون بوده است و پایه‌های انقلاب اسلامی نیز از مساجد شکل گرفت که نشان می‌دهد مساجد سرفصل بسیاری از خوبی‌ها بوده است که قابل شمارش نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امروز در مسیری گام برمی‌داریم که مسیر پیامبر خداست، تصریح کرد: مساجد نقش مهمی در هدایت انسان‌ها داشته است و آنچه که امروز در مساجد اهمیت دارد این است که ۴ ضلع مسجد شامل امام جماعت، اهالی مسجد، هیئت امنا و پایگاه‌ها در کنار هم باشند و کانون‌های مساجد نیز تلاش کنند عامل وحدت میان این ۴ ضلع در مسجد باشند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های کانون‌های مساجد و شکل‌گیری این کانون‌ها پس از انقلاب اسلامی گفت: کانون‌های مساجد باید بتوانند سفیر انقلاب اسلامی باشند و از آنجا که اکثر اوقات با نوجوانان و جوانان رابطه دارند در این حوزه نیز اثرگذار خواهند بود.

امام جمعه رشت، کانون‌های مساجد را از مردم دانست و در توصیه به فعالان این کانون‌ها افزود: در کانون‌های مساجد به نوجوان و جوانان میدان دهید و این قشر را در اولویت قرار دهید چراکه جوان و نوجوان امروز به دنبال مسائل جدید است.

وی با بیان اینکه شبکه‌های مجازی معاند سعی دارند باطل را به جای حق عرضه کنند ابراز داشت: تلاش‌هایمان باید به گونه‌ای باشد که نوجوانان و جوانان را باورمند کرده و باور به اسلام و فرهنگ علوی فاطمی را در آنان تقویت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه دنیای بشر امروز تشنه معارف اسلامی است افزود: از کتاب سنت الهی غفلت نشود و هرکسی از این کتاب دل بکند، گمراه خواهد شد لذا تلاش کنیم فرهنگ کتاب سنت را ترویج داده و رابطه نواجوانان و جوانان را با کتاب الهی تقویت کنیم و در عین حال، برای بصیرت‌افزایی جوانان تلاش شود.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: باید نوجوانان و جوانان را با شرایط دنیای امروز آشنا کرده و به شبهات آنان به صورت ساده و روان پاسخ داده شود البته خودمان هم شبهه‌آفرینی نکنیم چراکه شبهه‌آفرینی کار را پیچیده‌تر کرده و انسجام را خواهد گرفت.

امام جمعه رشت با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی و طلاب فاضل برای پاسخگویی به شبهات گفت: بسیاری از نوجوانان و جوانان شبهات ساده‌‌ای دارند که باید به آن‌ها پاسخ داده شود.

وی به تاکیدات امام صادق(ع) درباره جوانان و نوجوانان اشاره و بیان کرد: اگر این جوانان را دریابیم بسیاری از مشکلات آینده ما حل خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان تصریح کرد: متاسفانه یکی از معضلات این است که برخی شخصیت‌های سیاسی و مذهبی با انجام کار و فعالیت در صحنه‌ای مانند انتخابات، پس از اتمام انتخابات به دلیل فعالیت‌شان در آن صحنه خواستار مقام و مسئولیت می‌شوند که نباید این گونه باشد.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات