آخرین اخبار :

وضعیت بیمارستان‌های گیلان شایسته مردم نیست

وضعیت بیمارستان‌های گیلان شایسته مردم نیست/ علوم پزشکی چشم سلامت جامعه است/

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به عقب‌ماندگی‌های گیلان از حیث زیرساخت‌های بیمارستانی گفت: این وضعیت بیمارستانی برازنده و شایسته مردم این استان نیست.

آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در دیدار با معاون وزیر بهداشت در رشت با اشاره به قدمت بیمارستان‌های استان گیلان اظهار داشت: گیلان از حیث زیرساخت‌های بیمارستانی مورد بی‌مهری قرار گرفته و یکی از عمده‌ترین عوامل وضعیت فعلی بیمارستان‌های استان نیز زد و بندهای سیاسی میان برخی سیاست‌مداران بوده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه دو عرصه محیط‌زیست و بیمارستان‌ها که با سلامت مردم ارتباط دارند، در این استان بسیار آسیب دیده است، تصریح کرد: بعضی بخش‌های بیمارستانی مانند سایت لاکان نیز سال‌ها پیش آغاز شده بود اما بیش از ۲۳ سال اسکلت ساختمان زیر باران بود لذا این وضعیت بیمارستانی برازنده و شایسته مردم این استان نیست.
امام جمعه رشت به مشکلات زیست‌محیطی استان اشاره و بیان کرد: در کنار مشکلات بیمارستانی، تالاب انزلی به‌عنوان یکی از تالاب‌های معروف کشور در وضعیت خوبی به‌سر نمی‌برد و شیرابه‌های آلوده دو رودخانه رشت هم وارد این تالاب می‌شود و باعث افزایش آلودگی تالاب در سال‌های گذشته شد.
وی خاطرنشان کرد: به‌لحاظ عوامل زیست محیطی، بعضی بیماری‌ها در این استان شیوع زیادی پیدا می‌کند که بخشی ناشی از سوء تغدیه و بخش دیگر مربوط به عدم آگاهی‌ها و دانش لازم نسبت به تغذیه است که جزو دیگر معضلات استان است.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به معضلات و آلودگی‌های دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت و ورود شیرابه‌های پسماند به این رودخانه‌ها و تالاب انزلی تصریح کرد: متاسفانه بخشی از فاضلاب‌های بیمارستانی و شهرک‌های صنعتی هم به رودخانه‌ها منتهی می‌شود.
آیت‌الله فلاحتی به ازدیاد برخی بیمارستان‌های خصوصی در استان اشاره و بیان کرد: مخالف بیمارستان خصوصی نیستیم اما به دلیل عدم توجه برخی دولتمردان و مسئولان اجرایی در طول چهل سال گذشته شاهد ازدیاد بیمارستان‌های خصوصی در استان بوده‌ایم تا جایی که مردم فکر می‌کنند برای حل مشکل‌شان حتماً باید به بیمارستان خصوصی مراجعه کنند و این شایسته نظام سلامت ما نیست.
امام جمعه رشت با اشاره به رسالت مهم دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت جامعه خاطرنشان کرد: در این راستا، تجهیز بیمارستان‌ها و وجود نیروها و کادر مجرب و وجود زیرساخت‌های بیمارستانی همواره در کاهش آلام حوزه سلامت و درمان، موثر و حائز اهمیت است.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در پایان خواستار توجه بیشتر به بخش‌های بیمارستانی گیلان شد و افزود: توجهات به بخش بهداشت و درمان بر اساس نظام عدالت اجرا شود.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات