آخرین اخبار :

نخبگان استان گیلان حمایت شوند/فرار مغزها به‌دلیل عدم حمایت صحت ندارد

آیت‌الله فلاحتی: نخبگان استان گیلان حمایت شوند/فرار مغزها به‌دلیل عدم حمایت صحت ندارد

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت:خوشبختانه در سایه انقلاب اسلامی و پشتیبانی و نگاه مثبت رهبر معظم انقلاب، حمایت‌های خوبی از جامعه نخبگانی کشورمان انجام شده و فرار نخبگان به‌دلیل عدم حمایت صحت ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امزوز در نشست هم‌اندیشی با نخبگان حوزه‌های مختلف “ورزشی، علمی، دانش‌آموزی، دانشجویی و ورزشی” استان گیلان که در این دفتر برگزار شد، حضور در جمع نخبگان را مایه افتخار و مباهات دانست و اظهار داشت: نخبگان دیده‌بانان پنهان جامعه و دارای فضل، دانش و قدرت‌ساز هستند که با علم خود از نفوذ بیگانگان در عرصه‌های مختلف محافظت می‌کنند.

وی حرکت در مسیر تخصصی‌شدن علم را نیاز کنونی جامعه دانست و افزود: خوشبختانه در سایه انقلاب اسلامی و پشتیبانی و نگاه مثبت رهبر معظم انقلاب، حمایت‌های خوبی از جامعه نخبگانی کشورمان انجام شده و فرار نخبگان به‌دلیل عدم حمایت صحت ندارد.

آیت‌الله فلاحتی خواستار رفع موانع پیش‌روی فعالیت نخبگان شد و بیان کرد: جامعه دانشگاهی و علمی کشورمان در دنیا از جایگاه خوبی برخوردارند و باید این رویه پیشرفت همچنان ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: اگرچه دشمنان دنبال جلوگیری از پیشرفت و قوی شدن ایران هستند، اما نیروهای مسلح کشورمان موشک‌های در اختیار داشته که در صورت کوچک‌ترین تحرکات بدخواهان، تل آویو را با خاک یکسان می‌کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه باید حمایت و حراست از نخبگان از سوی همه مسئولان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: البته گاهی مواقع برخی از نخبگان از شکوفایی و پیشرفت‌های بخش‌های مختلف کشور خبر نداشته و تنها مشکلات را می‌بینند.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد نخبگان باید هر کسی که در مسیر نخبگی گام بر می‌دارد، را حفظ کند، عنوان کرد: نخبگان می‌توانند با ارائه راهکار ضمن حل مشکلات حوزه‌های مختلف، برای خود نیز شغل و درآمدزایی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با یادآوری اینکه پژوهش بدون آموزش شکل نمی‌گیرد و باید نخبگان متناسب با نیاز، آموزش‌های لازم را ببینند، ابراز داشت: نخبگان نشاط علمی را برای خود حفظ کرده و به حوزه‌های مختلف ورود کنند چراکه این کار ما را از وابستگی بیرون می‌آورد.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات