آخرین اخبار :

اولویت گیلان،حل مشکلات محیط زیستی و بهداشت و درمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان در نشست رئیس بنیاد مستضعفان کشور، نماینده ی ولی فقیه در گیلان در این نشست ، عمده‌ترین مشکلات والزامات توسعه‌ی زیرساختی گیلان را در دو بخش سلامت ومحیط زیست تشریح کرد و افزود : شاخص بهره مندی از امکانات حوزه‌ی سلامت از میانگین کشور پایین‌تر است که رفع این نقیصه مستلزم مشارکت و مساعدت مجموعه‌ی دستگاه‌های حاکمیتی از جمله بنیاد مستضعفان در این امر مهم است.

آیت الله فلاحتی در همین راستا بر لزوم احداث یک بیمارستان مجهز و جامع در مرکز شهر رشت تاکید کرد و افزود : علاوه بر تلاش مجدانه ایی که برای احداث بیمارستان جنرال در منطقه‌ی لاکان رشت انجام می‌شود، باید زمینه‌ی ایجاد بیمارستان جامعی در رشت نیز فراهم شود.

امام جمعه‌ی رشت همچنین به مشکلات محیط زیستی گیلان اشاره و اضافه کرد : به دلیل زد و بند‌های سیاسی ، در دهه‌های اخیر توجه‌ی کافی به بخش محیط زیست استان نشده و معضل پسماند یکی از چالش‌هایی ست که امروز وحدت بخش‌های اثرگذار را برای برون رفت از مشکلات آن، طلب می‌نماید.

رییس بنیاد مستضعفان کشور هم

در این نشست با اعلام آمادگی این بنیاد برای محرومیت زدایی و ارایه‌ی خدمات عادلانه به مردم بویژه درمناطق روستایی تاکید کرد: در این سفر تصمیات خوبی در خصوص تامین اراضی مورد نیاز طرح مسکن ملی، توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی در محور‌های روستایی، عمران و آبادانی روستاه‌های محروم و ساخت مسکن محرومان اتخاذ شد و بنیاد مستضعفان تلاش می‌کند با تسهیل روند تحقق این مصوبات به رفع مشکلات حوزه‌ی محرومیت زدایی و عمران روستایی کمک کند.

پرویز فتاح همچنین تاکید کرد : معیار مشارکت این بنیاد در طرح‌های حوزه‌ی عمران و توسعه، عام المنفعه بودن و مردمی بودن طرح هاست و هرجایی که مشارکت بنیاد به ارتقاء خدمات عمومی کمک کند، با تمام وجود عملی خواهد شد.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات