تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول
شماره : 8691
تاریخ : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ۲۳:۱۷
آیت الله فلاحتی در جلسه هفتگی تفسیر قرآن: انسان‌های مخلص از تیررس شیطان در امان هستند/ انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی ماندن مهم است/ تقدیر و تشکرها بسیاری از اعمال انسان را به فنا می‌برد نماینده ولی فقیه در گیلان به ویژگی انسان‌های مخلص اشاره کرد و گفت: انسان‌های مخلص از تیررس شیطان و ابلیس در امان هستند.


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امشب در جلسه تفسیر آیه‌های 39 و 40 سوره حجر قرآن در مصلی رشت اظهار کرد: پس از آنکه خدای متعال به ابلیس مهلت داد، او به خداوند گفت؛ به سبب تکبرم مرا اغوا کردی و از درگاه خود راندی و من هم زمین را تزئین می‌کنم تا به غیر از بندگان مخلص‌ات، انسان‌ها را گمراه کنم.
وی به ویژگی انسان‌های مخلص اشاره کرد و افزود: انسان‌های مخلص از تیررس شیطان و ابلیس در امان هستند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان مخلص کسی است که عمل خالص برای رضای خداوند انجام می‌دهد، تصریح کرد: جبرئیل به پیامبر(ص) فرمود؛ مخلص کسی است که هرگز دست نیاز به سوی مردم دراز نمی‌کند و تنها خود را بنده راستین خدا می‌داند.
آیت‌الله فلاحتی به رضایت خدای متعال از عمل انسان مخلص اشاره کرد و گفت: فرد مخلص آنچه که در راه رضای خدا به نیازمندان می‌دهد به خدای متعال اعتماد دارد و می‌داند خدا او را رها نمی‌کند.
وی با تاکید براینکه انفاق کردن مهم نیست بلکه انسان پس از آن عملی که انجام داده را برجسته نکند مهم است، بیان کرد: انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی ماندن مهم است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به روایتی از امام صادق(ع) در بیان عمل صالح اشاره کرد و یادآور شد: عمل خالص این است که وقتی آن عمل را انجام می‌دهیم از احدی به غیر از خدای متعال تقاضای ثناگویی نداشته باشیم.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه انسان همواره می‌خواهد از او تقدیر شده و به او توجه کنند، خاطرنشان کرد: تقدیر و تشکرها بسیاری از اعمال ما را به فنا می‌برد.
وی به روایتی از امام صادق(ع) در کتاب چهل حدیث امام(ره) مبنی براینکه نیت بالاتر از عمل است، اشاره کرد و افزود: اگر انسانی که خدا، پیامبر(ص) و قیامت را قبول نداشته باشد خداوند عمل خیر را از او نمی‌پذیرد زیرا این نیت است که موجب ایجاد عمل می‌شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اعمال انسان می‌تواند زندگی او را دگرگون کند، تصریح کرد: این انسان است که خود را مدیریت می‌کند بنابراین تنها راه مخلص شدن اصلاح خود است.
آیت‌الله فلاحتی، خلوص عمل پنهانی را بیشتر از عمل آشکار عنوان کرد و گفت: اعمالی که انسان به طور پنهانی انجام می‌دهد با اعمال آشکار تفاوت دارد.
وی با اشاره به اینکه آدم‌های مخلص از ویژگی‌ برخوردارند که زندگی آنها با دیگر انسان‌ها تفاوت دارد، بیان کرد: تمام انسان‌ها می‌توانند مخلص شوند و این راه بر کسی بسته نیست بنابراین کسی نباید ناامیدی و یاس را به خود راه دهد.
نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: هر انسانی می‌تواند به مقام بزرگ اخلاص برسد تا شیطان نتواند او را گمراه کند.
انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.