تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول, دیدارها
شماره : 8477
تاریخ : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ :: ۱۴:۳۱
آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن گیلان: فرهنگ بومی و اسلامی را ساخت و سازها لحاظ کنید/ خودصیانتی در مسئولان تقویت شود/ یکی از مشکلات ساختمان ها در سیل اخیر کیفی نبودن ساخت و سازها است نماینده ولی فقیه در گیلان بر توجه به فرهنگ بومی در اجرای طرح هادی در روستاها تاکید کرد و گفت: فرهنگ بومی و اسلامیت منطقه را در اجرای طرح های بومی لحاظ کنید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به مناسبت چهلمین سالروز صدور حساب 100 امام با تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: در سال جدید امیدوارم بنیاد مسکن خدمات گسترده تر و عمیق تری به جامعه هدف ارائه کند.
وی به اجرای طرح هادی در روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: طرح هادی در جانمایی زمین های روستایی بسیار تاثیرگذار است و این امر می تواند اقتصادزا باشد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اطلاع رسانی نسبت به فعالیت های انجام شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای محرومان حائز اهمیت است، تصریح کرد: بنیاد مسکن در حوادث غیر مترقبه خوش درخشیده است.
آیت الله فلاحتی، خواستار احداث بناهای مستحکم توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای محرومان به ویژه در روستاها شد و بیان کرد: یکی از مشکلات ساختمان ها در سیل اخیر کیفی نبودن ساخت و سازها است.
وی بر توجه به فرهنگ بومی مناطق در ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: رعایت عفاف و حجاب در ساخت و سازها باید مد نظر متولیان امر باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه فکر ایرانی دارای خلاقیت بسیار است، خاطرنشان کرد: استفاده از مهندسان خبره برای ساخت و سازها مهم است.
آیت الله فلاحتی، استفاده از افراد دست پاک، چشم پاک و دارای اراده بر کار و استحکام بناها را موثر ذکر کرد و یادآور شد: خودصیانتی را در خود بیشتر کنید تا پس از یک عمر خدمت احساس آرامش داشته باشید.
وی با بیان اینکه توجه به فرهنگ بومی در اجرای طرح های روستایی باید مد نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باشد، اظهار کرد: فرهنگ بومی و اسلامیت منطقه را در اجرای طرح های بومی لحاظ کنید.
مقاوم سازی 150 هزار مسکن روستایی در گیلان
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور به احداث 30 هزار مسکن مهر توسط این بنیاد در شهرهای زیر 25 هزار جمعیت در استان اشاره کرد و گفت: 96 درصد از جامعه هدف در خانه های مذکور ساکن شدند.
محمد اکبرزاده به اجرای طرح مقاوم سازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها اشاره کرد و افزود: از سال 84 تاکنون تعداد 150 هزار خانه روستایی در گیلان مقاوم سازی شده است و رتبه نخست کشوری را کسب کردیم.
وی با اشاره به اجرای طرح های هادی روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بیان کرد: شاخص طرح هادی گیلان به 47.8 درصد رسیده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از صدور 145 سند روستایی با اجرای طرح هادی در استان خبر داد و تصریح کرد: سال 98 تعداد 20 هزار سند روستایی دیگر به مردم واگذار می شود.


انتهای پیام/

© 2019 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.