تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول, مذهبی
شماره : 7788
تاریخ : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۷ :: ۱۲:۴۹
آیت الله فلاحتی در همایش گرامیداشت عالمان واقف گیلان: اراده می تواند اثر ماندگار وقف را برای انسان رقم بزند/ عقیده به جهان آخرت قلم های زیبایی را در زندگی انسان پدید می آورد/ وقف بر اساس اراده فطری انسان شکل می‌گیرد نماینده ولی فقیه در گیلان وقف را استمراربخش حیات مادی و معنوی برای انسان عنوان کرد و گفت: اراده نخستین پدیده ای است که می تواند اثر ماندگار و جاوید وقف را برای انسان رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش گرامیداشت عالمان واقف گیلان در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه ترویج احکام و برنامه های خدا بالاترین شغل است اظهار کرد: پیامبران(ص) ترویج رسالت الهی را به عهده دارند.
وی، احکام و شریعت اسلام را نورانی و عقلانی عنوان کرد و افزود: وقف یکی از احکام نورانی اسلام است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اراده انسان در وقف لحاظ شده است، تصریح کرد: امر مذکور حتی برای غیر مسلمانان امری محمود و پسندیده است.


آیت الله فلاحتی، تنظیم وقف را براساس اراده فطری انسان دانست و بیان کرد: اگر وقف در جامعه نهادینه شود بخشی از مشکل دولت اسلامی توسط آن گشوده می شود.
وی با اشاره به اینکه وقف میراث ماندگاری است که اولیای دین به طور عملی آن را انجام دادند، خاطرنشان کرد: اراده نخستین پدیده ای است که می تواند اثر ماندگار و جاوید وقف را برای انسان رقم بزند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، دومین موضوع در زمینه وقف را عقیده عنوان کرد و گفت: انسان باید به جهان آخرت عقیده داشته باشد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه عقیده به جهان آخرت می تواند قلم های زیبایی در زندگی انسان رقم بزند، اظهار کرد: اگر امروز در عرصه های مختلف موقوفه هایی را مشاهده می کنیم تمام آنها معلول اراده و عقیده گذشتگان است.
وی بر احیای وقف در بین مردم تاکید کرد و یادآور شد: زندگی بعضی از مردم به سبک زندگی مادی است و این امر موجب شده حیات مادی دنیوی غیر ایرانی در سبک زندگی جامعه تداخل پیدا کند.


امام جمعه رشت با اشاره به اینکه وقف استمراربخش حیات مادی و معنوی برای انسان است، بیان کرد: وقف به عنوان یک اثر ماندگار در حال از بین رفتن است و باید برای حفظ آن تلاش کنیم.
انتهای پیام/

© 2019 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.