تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول
شماره : 7700
تاریخ : ۲۱ اسفند, ۱۳۹۷ :: ۱۴:۴۲
آیت الله فلاحتی در مسجد کهنه گویه سفلی املش: وجود مردم با بصیرت بهترین سرمایه است/ لزوم بنای یاد بود عالمان ربانی در املش/ مسجد آبروی مردم و محور فعالیت هاست نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: وجود مردم فهیم، با بصیرت و دردآشنا بهترین سرمایه جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در سخنرانی بین صلاتین ظهر و عصر در مسجد کهنه گویه سفلی املش با عرض سلام و ارادت به مردم این روستا اظهار کرد: وجود مردم فهیم، با بصیرت و دردآشنا بهترین سرمایه جامعه است.
وی به سخن خداوند در مورد آبادگران مسجد در قرآن اشاره کرد و افزود: آبادگران مسجد کسانی هستند که ایمان به خدا دارند و در مسجد تردد می کنند.


امام جمعه رشت با بیان اینکه مسجد محور فعالیت هاست، تصریح کرد:  در فقه آمده، اگر می خواهید عدالت افراد را بسنجید رفت و آمد آنها به مسجد را در نظر بگیرید.
آیت الله فلاحتی در ادامه به وجود شخصیت ها و عالمان بزرگ ربانی در شهرستان املش اشاره کرد و گفت: املش دارای عالمان بزرگی مانند حاج شیخ مهدی ربانی املشی و مرحوم میرزا حبیب الله رشتی است و می طلبد بنای یادبود این عالمان دینی در املش ایجاد شود.
وی همچنین به روایتی از امام علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد: مدارا با مردم و سلام گفتن موجب زیاد شدن دوستان و کاهش دشمنان می شود.


انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.