تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : :
حوزه : 1.مطالب ویژه, تیتر اول, دیدارها
شماره : 7612
تاریخ : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۷ :: ۱۲:۵۰
آیت الله فلاحتی در جلسه شورای اقامه نماز گیلان: حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان برای مسافران مشخص شود/ لزوم فراهم کردن بستر اقامه نماز برای مسافران نوروزی/ گسترش اعتکاف در جامعه از دستاوردهای انقلاب اسلامی است نماینده ولی فقیه در گیلان به اهمیت حد ترخص و حد شرعی شهرها برای اقامه نماز مسافران اشاره کرد و گفت: می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه شورای اقامه نماز گیلان با تسلیت شهادت امام النقی(ع) و تبریک ایام رجب اظهار کرد: نماز یکی از بزرگ ترین فرائضی است که خداوند برای بندگان خود قرار داد.
وی به جایگاه عظیم نماز برای تمام مردم و متولیان امر اشاره کرد و افزود: فعالیت در زمینه نماز اجر معنوی دارد و هر گامی که به طرف مسجد برداشته می شود دارای یک ثواب است.
امام جمعه رشت با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال جدید، بیان کرد: ایام نوروز مسافران و گردشگران بسیاری وارد گیلان می شوند و می طلبد متولیان امر در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشند.


آیت الله فلاحتی، جمعیت شناور گیلان در طول سال را بیش از پنج میلیون نفر عنوان کرد و گفت: تمام مناطق استان دارای فضای تلطیف شده الهی است و گردشگران بسیاری برای استفاده از این مواهب وارد گیلان می شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه طرح هایی برای پیشران مناطق چهارگانه رشت تهیه کردیم، تصریح کرد: طرح های مذکور را به شهردار جدید رشت ارائه می کنم.
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه اعتکاف یکی از ظرفیت های بزرگ در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعتکاف در جامعه گسترده شده و امروز در روستاها نیز برگزار می شود.
آیت الله فلاحتی، اقامه نماز هنگام سفر توسط مسافران و گردشگران نوروزی را یکی از موضوع های مهم در گیلان دانست و یادآور شد: اطلاع و آگاهی گردشگران از مسائل نماز و روزه مسافر حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه حد ترخص و حد شرعی شهرها برای اقامه نماز مسافران مهم است، اظهار کرد: می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند.


برپایی خیمه های نماز در گیلان
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان نیز در جلسه مذکور به ابلاغ برنامه سفرهای نوروزی به دستگاه های مربوطه در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: توافقنامه هایی با دستگاه های مختلف به منظور فراهم کردن بستر اقامه نماز برای گردشگران و مسافران در گیلان منعقد شده است.
حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی از برپایی خیمه های نماز توسط جمعیت هلال احمر و میراث فر هنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ایام نوروز خبر داد و افزود: ایام نوروز سال 98 بقاع متبرکه استان برای ورود گردشگران باز است و طرح نشاط بهاری در این بقاع برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری اعتکاف در گیلان، بیان کرد: در ایام اعتکاف مسابقه نماز طبق تفاهمنامه بین تبلیغات اسلامی استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان و ستاد اقامه نماز استان در گیلان برگزار می شود.
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان، خواستار آماده سازی نمازخانه های بین راهی برای مسافران و گردشگران نوروزی توسط فرمانداران و شهرداران استان شد و تصریح کرد: ائمه جماعات تلاش کنند در ایام نوروز مساجد برای اقامه نماز مسافران باز باشد.
حجازی در ادامه به کسب رتبه سوم ستاد اقامه نماز گیلان در کشور خبر داد و یادآور شد: سال آینده بیست و هشتمین اجلاس نماز در استان گلستان برگزار می شود.


وی، مشخص کردن حد ترخص و حد شرعی برای اقامه نماز مسافران را از موضوع های مهم برای شهر رشت دانست و اظهار کرد: نیاز است شهرداری رشت با همکاری دستگاه های متولی در زمینه مذکور اقدام کند.
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان به تشکیل خیران مسجدساز گیلان اشاره کرد و گفت: آیین نامه خیران مسجدساز استان تدوین شده است.
انتهای پیام/

© 2019 تمام حقوق این سایت برای محفوظ می باشد.