آخرین اخبار :

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه لاهیجان با حضور آیت الله فلاحتی + تصاویر

نماینده ولی فقیه در گیلان از برنامه‌ریزی در راستای ارتقای رتبه حوزه‌های علمیه این استان خبر داد و گفت: می‌خواهیم رتبه حوزه‌های علمیه گیلان را بالا ببریم و در آن صورت تأیید آزمون طلبه‌ها توسط استادان در این استان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در مراسم جشن عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه جامع لاهیجان به مناسبت عید غدیر با تأکید براینکه خودسازی سرلوحه تمام امور است اظهار کرد: بالاترین وظیفه انسان‌ها به ویژه شیعیان خودسازی است.
وی، راهنمایی طلبه‌ها توسط استادان به طرف توحید را ارزشمند توصیف کرد و افزود: انسان با ورود به امور مختلف دچار ریزش می‌شود و خودسازی از فریب‌خوردن او جلوگیری می‌کند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دنیای امروز پر از حیله‌ها و نقشه‌ها به‌ویژه در عرصه سیاست است، تصریح کرد: در گذشته سیاست با نیرنگ همراه بود در حالی که سیاست در متن دین است و امر جدا ناشدنی از آن محسوب می‌شود.
آیت‌الله فلاحتی، به ریزش بسیاری از افراد در عرصه سیاست اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) در رأس سیاست قرار داشتند ضمن اینکه امام(ره) و مقام معظم رهبری در عرصه سیاست وارد شدند اما ریزش نکردند.
وی، علم فقه را مشکل‌ترین علوم در عالم خواند و بیان کرد: عرصه دانش در حوزه‌های علمیه بسیار عمیق است و انسان حتی پس از بیست سال کسب علم نمی‌تواند به عمق آن دست پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه روح طلبه باید با معنویت عجین باشد، خاطرنشان کرد: مردم به عالمان دینی اعتماد دارند.
آیت‌الله فلاحتی به اعتماد مردم به روحانیت قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب مردم همواره در راستای حرکت عمیق روحانیت ایستاده‌اند و به این قشر از جامعه علاقه دارند.
وی با بیان اینکه دشمنان از روحانیت کینه دارند، اظهار کرد: اکنون تعداد دو هزار سایت در دنیا علیه روحانیت سخن پراکنی می‌کنند.
امام جمعه رشت، روح جوانان در دنیای امروز را پاک دانست و افزود: امروز هزاران شبکه ماهواره‌ای در خانه‌ها نفوذ کردند و جوانان با توجه هجمه بسیار تهاجم فرهنگی نیاز به حمایت دارند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های ما فرشته‌خو هستند، بیان کرد: امروز طلبه‌ها باید به دانش روز مسلح شوند و هر کدام از طلاب سالانه ۲۰ جلد کتاب مطالعه کنند.
وی بر تقویت ادبیات برای کسب دانش توسط طلبه‌ها تأکید کرد و متذکر شد: در مقدمه دانش باید ادبیات خود را تقویت کنید.
نماینده ولی فقیه در گیلان از برنامه‌ریزی در راستای ارتقای رتبه حوزه‌های علمیه این استان خبر داد و گفت: می‌خواهیم رتبه حوزه‌های علمیه گیلان را بالا ببریم و در آن صورت تأیید آزمون طلبه‌ها توسط استادان در این استان انجام می‌شود.
انتهای پیام/

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط مهندس محمدحسین موذن