آخرین اخبار :

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با ۳ خانواده معظم شهید انقلاب اسلامی/ آیت الله فلاحتی: شهیدان انقلاب پشتوانه شهدای دفاع مقدس بودند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز همزمان با دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در منزل خانواده های معظم شهیدان والامقام “عوض شفیعی”، “محمدحسن ابراهیمی” و “وحید مهرساده” از شهدای دوران انقلاب حضور پیدا کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ۴۱ سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد و وارد سال چهل و دوم انقلاب شده ایم.

وی به قیام امام(ره) در سال ۱۳۴۲ اشاره کرد و افزود: در این ایام براساس وظیفه ای که خدمتگزاران، مجموعه های نظام و نمایندگان مقام معظم رهبری در استان های کشور دارند، دیدار با خانواده های معظم شهدایی است که در پیروزی انقلاب سهم داشتند و در روزگار انقلاب و دوران مبارزات در خیابان ها و مناطق مختلف به شهادت رسیدند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه حضور به محضر خانواده های معظم شهدا وظیفه شرعی، قانونی و عقلی مسئولان و خدمتگزاران نظام اسلامی است، تصریح کرد: امروز خدمت چند تن از خانواده ها، همسران، پدران و فرزندان شهدای انقلاب اسلامی حضور پیدا کردیم تا خود را در سهم والای معنوی این عزیزان که واجد آن شدند شریک بدانیم و همچنین از این خانواده ها تعظیم و تکریم به عمل آمده باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، اقتدار جامعه را در سایه خون شهدا دانست و بیان کرد: امروز محضر خانواده های معظم شهدا حضور پیدا کردیم تا بگوییم راه شهدا را هرگز فراموش نمی کنیم.

وی بر زنده نگه داشتن نام شهدای انقلاب اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: شهدای جنگ تحمیلی پشتوانه شهیدان و مجاهدان انقلاب را به همراه داشتند بنابراین از همه کسانی که در راه انقلاب از سال ۱۳۴۲ تلاش کردند باید قدردانی کنیم.

شهید “عوض شفیعی” از شهدای انقلاب اسلامی در ۱۷ شهریورماه سال ۱۳۵۷ در میدان ژاله سابق و شهدای کنونی در تهران توسط دژخیمان ستم شاهی به شهادت رسید، شهید “محمدحسن ابراهیمی” ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۵۷ در شهر رشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد و شهید “وحید مهرساده” هشتم اسفند ماه سال ۱۳۵۷ در تهران به شهادت رسید.


انتهای پیام/

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات