آخرین اخبار :

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با ۳ جانباز سرافراز در رشت/ آیت الله فلاحتی: جانبازان با اقتدا به قمر بنی هاشم(ع) از جان خود گذشتند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز همزمان با ولادت قمری بنی هاشم حضرت ابوالفضل عباس(ع) در راستای اجرای طرح “علمداران حماسه” و ابلاغ پیام مقام معظم رهبری به جانبازان عزیز با ۲ جانباز دفاع مقدس و یک جانباز مدافع حرم در رشت دیدار کرد.

امام جمعه رشت در جریان دیدارهای مذکور با تبریک روز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) علمدار کربلا به جانبازان عزیز و خانواده های آنها اظهار کرد: حامل پیام رهبر معظم انقلاب به جانبازان هستیم که فرمودند سلام ما را با جانبازان عزیز برسانید.

وی به نامگذاری ولادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) به روز جانباز اشاره کرد و افزود: زمانی که کشور و نظام نیازمند دفاع بود، جانبازان با اقتدا به حضرت ابوالفضل عباس(ع) جان خود را فدا کردند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جانبازی در نظام مقدس اسلامی افتخار است، تصریح کرد: جانبازان رزمندگان زنده هستند بنابراین مردم به ویژه مسئولان مفتخرند یادگاران دفاع مقدس را تکریم کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را برگرفته از جانفشانی شهدا و جانبازان عزیز دانست و بیان کرد: مسئولان نظام باید قدر جانبازان عزیز را بدانند و در حد توان مشکلات آنها را برطرف کنند.

وی، جانبازی را مدال و سعادت بزرگ در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: به منظور عرض ادب، قدردانی و پاسداشت روز جانباز خدمت جانبازان عزیز حضور پیدا کردیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جانبازان جهادگر سنگرسازان بی سنگر هستند، خاطرنشان کرد: خدای متعال به جانبازان عزیز این عزت را داده که همچنان در راستای حفظ نظام اسلامی انقلابی باقی بمانند.

امام جمعه رشت، جانبازان را متعلق به کشور و نظام دانست و یادآور شد: جانبازان مدافع ولایت و نظام محسوب می شوند ضمن اینکه جانبازی حریم اهل بیت(ع) افتخار و ذخیره دنیا و آخرت است.

محمد بزرگ زاده جانباز ۶۵ درصد سال ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی “میمک” دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل آمد.

اسماعیل موسی پور جانباز ۷۰ درصد و شیمیایی در کسوت جهادگر در منطقه عملیاتی “جزیره مجنون” دوران دفاع مقدس مجروح شد.

امیرحسن لطفی جانباز ۲۵ درصد سال ۱۳۹۴ در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در شهر “حلب” سوریه به درجه جانبازی نائل آمد.

در روز ولادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) و جانباز، همزمان با سراسر کشور طرح “علمداران حماسه” توسط ۳۷ امام جمعه در گیلان به منظور دیدار با ۱۱۱ جانباز این استان به نمایندگی از مقام معظم رهبری انجام شد.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فلاحتی می باشد . پیاده سازی توسط گروه فناوری اطلاعات